Nevděčná dcera

13. června 2016 v 16:53 | Lore
Tak to jsem já každý den pro svoji matku. Na roli nevděčné dcery už sem si tím časem zvykla. Moje matka mě chválí jen když se jí to hodí, v okamžiku kdy něco potřebuje. Během minuty po tom co vám řekne něco pěkného si to všechno dokáže hned rozmyslet a je schopná prohlásit nějakou z podobných vět: "jsi naprosto neschopná" "nikdo mi tu nepomáhá" "všechno si musím dělat sama" apod.
Zná to asi tak trochu každý, akorát moje matka do toho vždy přidává tu dávku hysterie a dovádí to k dokonalosti. Já nikdy nebyla ten typ dcery, co by za mámou přišel když má problém, co by se přišel svěřit. To by prostě nešlo. Mám raději tátu a vím, že se takové věci nesluší říkat, ale já to klidně přiznám.
O víkendu jsem byla pryč a vrátila se s červenými melíry. Abyste chápali mam tmavé delší vlasy a NIKDY sem je neměla obarvené. Člověk by si řekl, že ta červená na tmavou tak nechytne a skoro to není vidět. Ale víte co? Je to vidět a moje matka si toho vůbec nevšimla. A já nejsem překvapená, ta by si všimla maximálně kdybych přišla s piercingem v nose nebo tetováním na ruce, kde by bylo pořád vidět.
Odjakživa jsem se těšila na ten den až odejdu z domu. Až si zabalím kufry a opravdu se odstěhuju. Ačkoliv si to moje máma nepřipouští a myslí si, že tu s ní zůstanu navěky, ten krásný den se blíží. Řikala jsem jí, že s vysokou se i odstěhuju, ale asi si myslí, že je to vtip,že na to nemám, že to nedokážu. Momentálně to ale vidím tak, že pokud nepůjdu na kolej, doma stejně nezůstanu. Přítel chce abych se k němu nastěhovala, čehož se dost bojím, přece jen je to vážný krok a ačkoliv o prázdninách oslavíme rok vztahu necítím se být uplně připravená. Ale raději se překonám a budu pořád s ním, než poslouchat pořád řeči mé matky. Až jí to dojde, že opravdu odcházím budu pro ni nevděčná dcera , která si neváží toho co ona pro ni "všechno udělala". Ale ikdyby to ze mě dělalo toho nejhoršího člověka tak mě to stejně nezastaví.


" Where do you want to go?"
"Away"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama