Spokojenost se mě netýká

5. června 2016 v 10:00 | Lore
Nejsem typ člověka, co si pořád stěžuje a nad vším ohrnuje nos, vůbec ne. Ráda bych řekla, že jsem člověk, který je povznesený na všechno a na všechny, ale to mi poněkud nevychází ikdyž snaha by byla. Myslím, že já bych dosáhla spokojenosti jen v případě, že by mi přestalo absolutně záležet na názoru ostatních, měla jasné cíle a snažila se je vykonat. To bych ovšem už nebyla já.

Vždycky jsem o sobě tvrdila, že nedokážů být šťastná a to především s partnerem ve vztahu. Škála mých ex taky neukazuje žádné milé a hodné kluky, ale samé idioty, hajzli a lamače srdcí. Já vím, můžů si za to sama. Prostě jsem vždycky měla ráda zlý kluky a pak to dopadá tak, že jsem ztratila jakoukoliv víru, že se pro mě vůbec někdy najde někdo dobrej.Spokojený život je podle mě příliš ideologické spojení. Kdybyste se lidí zeptali co chtějí nejvíce byly by to tyhle dvě slova, protože v nich je zahrnuto všechno.. peníze, láska, uznání, domov, dobrá práce, dobří přátelé. Víc si žádný člověk snad nepřeje, ale komu se něco takového opravdu splní?

Dle mého názoru má nakonec Spokojený život jen ten kdo se smíří s tím, že nic takového neexistuje. Kdo si přizná, že "po bouři musí vždy přijít duha" a že "za každým mrakem se jednou objeví zase slunce" . Takový člověk dokáže být opravdu spokojený a šťastný, pouze ten kdo je srovnaný s tím, že ve skutečnosti ty menší či větší strasti v životě potřebujeme, abychom si uvědomovali jejich opačnou stránku a tudíž štěstí. Takže klíčem ke spokojenému životu je život problémový. Důležité je se těm problémům postavit a zvládnout je.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 5. června 2016 v 12:52 | Reagovat

Klíčem je vlastně přijmout sebe sama a svůj život. Protože pak to je samé "budu šťastný až tohle, až tamto..." a jenom se to hromadí

2 simplife simplife | Web | 5. června 2016 v 13:15 | Reagovat

Jak píšeš na konci. Důležitý je, aby ses s problémy vypořádala. Jsou lidi, kterým je pořád "sypán popel na hlavu" a nikdy se jim nedaří. A potom naopak lidi, kteří se ani nemusí snažit a mají pořád štěstí. To je dost nespravedlivý. Ale myslím, že ten "popel na hlavě" tě chce popohnat a posunout dál, aby sis mohla něco uvědomit a z něčeho se poučit. Chce to vzít tuhle situaci jako výzvu a zkoušku a především jako prostředek ke zlepšení, nebo alespoň posunutí se vpřed :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama