Osamělá v městě plném lidé

26. října 2017 v 20:24
V úterý jsem spala v Praze. Po škole jsem jela na opuštěný byt a padla na mě podzimní deprese. Jak jsem se tak probírala davy všech těch lidí a připadala si neviditelná.
Nejdříve jsem měla dobrou náladu a vzhledem k tomu, že jsem skončila školu brzo, myslela jsem, že bych někoho vytáhla ven na skleničku. Po chvíli přemýšlení mi vlastně došlo, že nemám koho. A tak to celé na mě nějak padlo ...

Nechápu proč člověk musí být společenský tvor. Vždycky jsem si hrozně přála být oblíbená, abych se necítila sama. Ikdyž oblíbení lidé se kolikrát kupodivu cítí osamělí taky, alespoň mají vždy někoho komu zavolat a vytáhnout ho ven. Hrozně bych takové lidi kolem sebe potřebovala. Na to abych nebyla sama mám přítele, ale nemůžu být závislá jen na jednom člověku, protože on tu nebudu navždy.

Proto se ani nechci tolik spřátelit s jeho kamarády. Protože když si je oblíbím a budeme se vídat, potom co se rozejdeme budou to zase jen jeho kamarádi a já budu sama. Zase. Bojím se toho, že nikdy nebudu ten typ, co má dost přátel na to, aby uspořádal alespoň oslavu vlastních narozenin. Mám kolem sebe hodně lidí, ale jsou to především známí nebo spolužáci. Nikdo z nich by mi nezavolal ve tři ráno s problémem a já nikomu z nich také ne. A přitom nevím, proč na lidi tak působím.

A jak jsem tak cestovala tím nočním metrem připadalo mi všechno v mém životě špatně. Cítila jsem se opuštěně a představila si, jak asi můj život bude vypadat za deset let. Pojedu takhle sama do svého bytu, kde na mě nikdo nebude čekat. Nikdy jsem nechtěla být holka, co je úplně závislá na svém partnerovi, ale mám strach, že to tak semnou dopadne, pokud nějakého budu mít. Ačkoliv se snažím být společenská, na ostatní působím nějak špatně a přátelství a podpora nikde.

Už chybělo jen aby začalo pršet. Dovršilo by to tu depresivní scénu, když vám v uších znějí smutné tóny vybraných písniček. Když jsem dorazila na byt dala jsem si sprchu a čekala až dorazí slzy.

alone, city, and tumblr image
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hrachajdice hrachajdice | Web | 26. října 2017 v 21:27 | Reagovat

:-(

2 Eliss Eliss | Web | 27. října 2017 v 11:14 | Reagovat

To je hodně negativní, že už přemýšlíš jak se jednou rozejdeš s přítelem...

3 Talaniel Talaniel | E-mail | Web | 4. listopadu 2017 v 17:01 | Reagovat

Hm, Eliss má pravdu. Nezbývá než na vztahu pracovat, aby k rozchodu nedošlo :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama