Uvězněna ve vztahu

12. listopadu 2017 v 22:18
Není snad horší vztah než ten založený na pocitu, že když ho ztratíte budete úplně sama. To, že je to váš vztah zjistíte tehdy, když dojdete do bodu, kdy si v duchu říkáte: "Proč jsem ten vztah vlastně začala? Vždy vím, že to nemá žádnou budoucnost. Mám zapotřebí tohle trpět? Co bude, když se s ním rozejdu?" ... A přesně tahle věta zastaví váš tok myšlenek.

Ten pocit, že když ztratíte jeho, ztratíte posledního člověka kterého máte. Pocit, že když ho necháte odejít zůstanete úplně sama. Bez toho aby se někdo ptal, jaký byl váš den. Bez toho mít program na páteční a jiný večer. Bez toho vědět, že je tu někdo komu na vás záleží. Protože tenhle pocit nechcete (už) nikdy mít, dál budete pokračovat ve vztahu, který možná nikam nepovede.

Bohužel tohle není řešení. Je celkem nevyhnutelné, že se k těmhle myšlenkám zase brzo vrátíte. Budete to řešit stejně a necháte je zase odplout daleko, po představě toho, jaké by to mohlo být když ztratíte tu jedinou osobu. Budou se však vracet častěji a častěji, protože takový vztah se nikdy z ničeho nic nezlepší.

Není řečeno, že se něco zlepší, když se to změní. Ale aby se něco zlepšilo, musí se to změnit.


V těchto slovech je ukryto hodně pravdy. Žádné věci se nedějí jen tak. Vašemu partnerovi nikdy nemůže dojít, že je něco špatně, že máte myšlenky jaké máte, pokud si s ním o tom nepromluvíte. A pokud to nic nezmění, je načase se postavit té otázce čelem. Co se stane, když se s ním rozejdu? Odpovědí přece nemusí být jen samota. Může tam toho být mnohem víc. Možná díky tomu potkáte někoho koho si opravdu zasloužíte a s kým to bude stát za to. Protože on skutečně není ten jediný. Netvrdím, že to bude hned, ani že to tak musí být. Jen říkám, že si aspoň dáváte šanci. Šanci na to mít lepší budoucnost s někým kdo vás pochopí, než být s někým, s kým víte, že to fungovat nikdy nebude a tak jako tak to jednou skončí. Proč ztrácet čas, když máte už jasno? To jestli to posunete o pár měsíců už na věci nic nemění.

Netvrdím, že máte zahazovat vztah hned pokud máte nějaké pochybnosti. Avšak pokud to je takto zřejmé, tak není už důvod váhat. Není žadný důvod nedát si další šanci a nehledat dál. Okrádat se o to, co si každý z nás zaslouží. Neberte si tu šanci získat to.

love, couple, and tumblr image
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Talaniel Talaniel | E-mail | Web | 13. listopadu 2017 v 7:59 | Reagovat

Ano, někdy je lepší to prostě "rozseknout", než se dusit nerozhodností. Jde jen o překonání strachu ze změny. Kdo ví, třeba se nakonec ukáže, že lze vztah dát do kupy, odstranit důvod nejistoty.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama