Vysoké sebevědomí a nulová sebeúcta

15. listopadu 2017 v 0:03

aneb jak udělat z hloupých lidí celebrity

Žijeme ve světě technologií. Ve světě, kde se každý může prostřednictvím internetu snadno zviditelnit a může se stát známou tváří. Já osobně nejsem člověk, co by sledoval youtubery, co točí vlogy. Ano, pár jmen mi je známých, ale netvrdím, že jsou mi povědomí vždy ve spojitosti s něčím dobrým. A tudíž si asi řeknete, že když nic podobného nesleduju, těžko si o tom můžu udělat obrázek. Nicméně přece jen bych svůj názor ráda sdělila, na což máme koneckonců všichni své právo.

A i to bývá občas ten kámen úrazu. Řekla bych, že v dnešní době se více lidí stane známými spíše pro jejich hloupost a komické (až opravdu ubohé) výstupy než proto, že by něco dokázali a byli originální v dobrém slova smyslu. Což mi přijde opravdu smutné, ale v dnešní době to tak je bohužel téměř se vším.

Ačkoliv se některým výstupům opravdu ráda zasměju, nakonec si vždycky uvědomím, že ten člověk to možná myslí opravdu vážně. Názory co říká, nemají být vtipné (ačkoliv všechny to může jedině pobavit), ale je to jeho skutečný názor. Jeho video získá mnoho shlédnutí, protože lidé to sdílí dál, aby pobavili i své okolí a autor videa získá mylný dojem toho, že to lidi vidí stejně a že se stává populární díky tomu, co chtěl sdělit.

Bohužel když těmto lidem dovolíte si tohle chybně myslet, stoupne jim sebevědomí a samozřejmě se dají hned do točení dalšího "chytrého" videa. Nakonec je mi těchto lidí vlastně líto, protože všichni se jim smějí a oni si myslí, jaké jsou hvězdy. To je riziko sdílení svých názorů na veřejnosti.

Co se blogu týče, mohla bych napsat ještě jeden takový článek. Ráda bych se vyjádřila k tomu, jak se lidé snaží získat návštěvnost. Já svůj blog nevedu proto, abych zviditelnila své názory, ačkoliv mě samozřejmě vždy nějaký ten komentář potěší, nejsem robot. Ale autorky blogů co obíhají blogy a píší komentáře typu "Hezký článek" nebo rovnou "Stav se u mě na blogu" mi přijdou opravdu směšné. Lepší jsou ještě ty, co článek ani nečetli, ale chytí se buď titulku, nebo poslední věty a snaží se to nějak okomentovat, aby to vypadalo, že ten sloh četli.

Dám vám rádu. Kašlete na to. Radši si přečtu smysluplný, i třeba kritizující komentář, ale od člověka, co opravdu ví, co jsem napsala. Na takový blog se pak ráda zajdu podívat.

iphone, sweater, and bed image
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 15. listopadu 2017 v 7:06 | Reagovat

Mě osobně trend YouTuberů míjí, ale některá videa co jsem viděla jsou opravdu k pláči :-)

2 klavesnicetuka klavesnicetuka | Web | 15. listopadu 2017 v 7:43 | Reagovat

tak youtubery nesleduji vůbec, vlastně nesleduji nikoho...jen Luďka Staňka nebo jak se ten týpek jmenuje:-)

je fakt že dnes je "celebrita" každý jouda a s moderními technologiemi se může vyjádřit každý ke všemu což není vždycky přínos:)

a co se týče čtení článků, někdy si článek přečtu ale stejně ani nevím o čem byl:-D jojo únava

3 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 15. listopadu 2017 v 7:53 | Reagovat

Nesleduješ youtubery, ale zasměješ se výstupům, máš přehled o tom, jak rychle vydají video, když se zdá, že je to úspěšné, jak vážně nebo nevážně to myslí a na čem závisí počty shlédnutí. Upřímně, tohle bych nevěděla, pokud bych neměla mezi nimi rozhled. Co si z toho vzít? Tak buď je sleduješ, nebo je čas, abych se začala vyjadřovat k jaderné fyzice a genetice.

4 Lenn Lenn | Web | 15. listopadu 2017 v 11:23 | Reagovat

Já třeba většinu českých/slovenských Youtuberů ani nesleduji, přijde mi to na jedno brdo. Ono bohužel čím hloupější ten člověk je, tím víc lidí se na to podívá a on z toho pak má vyšší příjmy, viz. třeba Misha a jeho šílenosti. Jinak to komentování ve stylu "pěkný článek" taky nemám ráda, nedává mi to žádnou výpovědní hodnotu.

Sama obcházím dost blogů, ale komentuju jen to, co mě zaujme. Protože napsat někomu jen, že je článek pěkný mi prostě přijde hloupé. Chce to tomu člověku dát najevo, že čtenář ví, o čem vůbec psal.

5 outcry outcry | Web | 15. listopadu 2017 v 11:29 | Reagovat

To sedí na popis Týnuš Třešničkové. :D Na tu se koukáme s kamarádkou, když se chceme od srdce zasmát. A bohužel ona patří k těm, které to myslí vážně...

Taky moc nemusím blogerky, které mě doslova nutí kliknout na jejich blog. Přitom může být hezký, ale už z principu se nepodívám. Nestálo jí za to si přečíst můj článek? V tom případě mě nestojí za to se vůbec podívat na její blog. :-)

6 Talaniel Talaniel | E-mail | Web | 16. listopadu 2017 v 6:03 | Reagovat

Stav se u mě na blogu :-)

Hihi, ne, teď vážně: potřebu psát takové komentáře chápu. Prostě budují síť odkazů, jak jinak dát světu vědět o svém webu? Bylo by však zajímavé zjistit, zda ostatní klikají spíš na linky u komentářů, které mají hlavu a patu, nebo ne. Podle předchozích komentářů zde to vypadá, že je potřeba napsat něco smysluplného :-)

Vlogy, heh - děti příbuzných (kluci, první stupeň základky) sledují nějakého šaška, co má videa o minecraftu. To je masakr, když to furt hučí na pozadí, takové drmolení o blbostech. A nepomáhá ani to, když řeknete, že zas poslouchá "toho blbce" :-) Aspoň si člověk může říct, že není out a ví, o co jde :-)

7 Lu Lu | Web | 16. listopadu 2017 v 10:56 | Reagovat

No s tými videami je to bohužiaľ tak, ako aj so všetkým iným, pokiaľ človek neurobí nejakú totálnu blbosť, tak si ho sotva niekto všimne, alebo to jednoducho ide omnoho ťažšie, ja sa radšej snažím také videa nepozerať. A inak k tým komentárom, niekedy sa človek nerozpisuje a článok sa mu naozaj páči, tak napíše len tých pár viet, že je pekný. Myslím, že to tiež netreba brať tak tragicky. Ale tak to je môj názor, asi som v tom divná, ale ja sa poteším takmer každému komentáru, teda pokiaľ nie je úplne odveci :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama