We are too young to talk about forever

9. listopadu 2017 v 11:26
Nesnášela jsem a to nesnáším to doteď, když někdo v nějaké souvislosti vysloví to slovo na "N". Vždyť je to nesmysl. Slova jako nikdy a navždy bych zakázala ve slovníku každého z nás. Nikdo si nemůže být ničím tak jistý. Já jelikož jsem realista, tak když přede mnou někdo mluví o takové budouocnosti, v hlavě mi už zní ironický hlásek - To určitě.

Zrovna teď jsem zjistila, že spolužák kterému je cca 21 se právě zasnoubil se svou o rok starší přítelkyní. Přitom spolu chodí něco málo přes rok. Když se mi to objevilo na facebooku (jo je to smutný) chvíli jsem na to zůstala jen zírat s otevřenou pusou. Jak můžou? Pro mě je to tak absurdní představa, že to vážně nedokážu pochopit. Kdyby spolu chodili alespoň dýl. Navíc každý studuje školu někde jinde, tudíž se asi vídají celkem málo. Nemají vyzkoušené ani jaké je to spolu bydlet. Zkrátka jsem byla v šoku. Nechápu proč se chtějí brát. Jak je to vůbec napadlo?

Já jako vztahový realista s pár zkušenostmi prostě jsem toho názoru, že jim to do konce života stoprocentně nevydrží. Rozumím, že většina z vás si teď pomyslí, že jsem šíleně cynická a pesimistická, ale prostě taková jsem. Nemyslím, že po roce vztahu můžou vědět, že spolu chtějí strávit zbytek života - nějakých minimálně čtyřicet let. To je pro mě prostě naprosto směšný a hrnou se do toho zbytečně rychle. A navíc je i statisticky dokázáno, že mladé páry mají vyšší rozvodovost.

Já si neumím představit, že bych měla svatbu. Nejde jen o to, že si to nedokážu teď představit se svým aktuálním přítelem, ale celkově. Já někde v bílých šatech? A říkat věty jako: volá mi manžel? Manžel?! Tohle je pro mě zkrátka nemožný si představit.

Já slova nikdy a navždy téměr neřikám, protože v ně prostě nevěřím. Pro mě význam naprosto ztratili a to ať jsem pro vás klidně cynická.

dress, bridge, and wedding image
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 padesatka padesatka | E-mail | Web | 9. listopadu 2017 v 11:53 | Reagovat

Nejsi cynická, jen velmi (nečekaně k věku) rozumná... :-)

2 Pitomec Pitomec | 10. listopadu 2017 v 9:53 | Reagovat

Těžko soudit, když danou dvojici neznám, ale určitě najdete případy, kdy to spolu manželé dotáhli na 50 nebo 60 let manželství (např. můj děda s babičkou) - to se nepochybně vzali brzo, když to dotáhli na takové číslo. Třeba se to podaří i vašim přátelům - myslím, že nezáleží na délce vztahu před svatbou.

A nepochybně jejich manželství projde krizemi - je jen na nich, jestli je takové krize rozdělí neo naopak posílí. My jsme s manželkou měli vleklou krizi, když se nám narodilo první dítě, ale má drahá věřila, že se vzpamatuju, a vidíte, krize je osm let za námi :-)

3 tema-tydne tema-tydne | Web | 11. listopadu 2017 v 12:39 | Reagovat

Zařazeno do výběru nejlepších článků na téma týdne :-)

4 Lee Lee | 13. listopadu 2017 v 15:07 | Reagovat

Pro mě je hrozná představa, že bych neměla svatbu. Ačkoli chápu tvé obavy, rok vztahu je asi vážně trochu málo na to se poznat. Ale třeba jim to stačí. Navíc od zásnub ke svatbě může ještě uplynout dost vody a od toho zasnoubení je, aby člověk před tím, než druhému řekne ano, měl šanci ho poznat s tím, že už to oba berou nějak vážně. Mám slovo navždy (na rozdíl od nikdy) ráda s vědomím toho, jak je závažné.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama