Ženy (ne)potřebují lásku

10. února 2018 v 16:50 | Open-minded girl
Nedávno jsem narazila na článek jedné blogerky, který se týkal vztahu a následného rozchodu a příšlo mi jakoby mi v některých věcech "mluvila z duše". V té chvíli mi došlo, že my ženy, ačkoliv jsme každá jiná, tak zároveň toho máme hodně společného. Týká se to především srdečních záležitostí. Lásku a bolest prožíváme všechny docela podobně.

Každá jsem si zažila odlišné vztahy, vzplanutí a zklamání a každá máme jiný příběh. Nikdo nikdy vás nebude moci zcela pochopit a nebude znát celou vaší story, protože si nemůže projít stejnou cestou jakou jste vedly. Nepozná jak jste se cítily a jak vám bylo v těžkých chvílích vašich životů, ale myslím, že v životě každé ženy se najdou části, které můžeme považovat za podobné ostatním.

Všechny se snažíme najít lásku, ikdyž ne všechny si to možná příznáme (já). Potřebujeme vědět, že je tady někdo, kdo nás miluje jaké jsme a koho můžeme milovat my. Jsme už prostě takové. Kráčíme dál s úsměvem na tváři, jizvami na srdci a chaosem v mysli. Hledáme lásku dál i přes bolest, kterou jsme díky tomu poznali, protože v hloubi duše víme, že si ji zasloužíme. Když to nevyjde, tak se přes veškerou bolest snažíme sebrat a pokračovat v hledání. Někdy je to těžké a snažíme se s tím vypořádat po svém. Tváříme se, že se dá bolest schovat pod make-up a vytvoříme masku pohody. Je mi fajn. Jsem v pohodě. A ikdyž nám život připravuje zkoušky a pády, bere nám naděje a odhladuje strach, je důležité to nevzdávat. Nesmíme se po neúspěchu ptát sami sebe "Proč zase já? Proč to tentokrát nevyšlo? Co jsem udělala špatně?"

Musíme myslet, že tento neúspěch nás vede k něčemu lepšímu. K nečemu, co si po té dlouhé trnité cestě každá zasloužíme a je už jen na nás jak s tím pak naložíme. Musíme, ale zároveň zůstat samy sebou, udržet si nezávislost a volnost. Žádný vztah by neměl měnit naše pravé já a neměl by nám ničit sny. Jednou snad každá najdeme vztah, který takový bude. Já jsem po všech zkušenostech už uzavřená a naděje mě často opouští, ale hluboko uvnitř stále doufám, že jednou se opravdu najde ten, který se ke mě bude chovat jak si zasloužím (dnes bez pochyby toho jaké špatné věci si zasloužím).

love, couple, and black and white image

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 12. února 2018 v 14:50 | Reagovat

Ženy se potřebují muchlovat! :)

2 Saša Saša | Web | 15. února 2018 v 14:40 | Reagovat

Krásné, pravdivé. Já mívala období, kdy jsem stopro cítila, že lásku nepotřebuju. Pche, láska. K čemu? A potom období, kdy jsem po ní toužila (většinou po shlédnutí nějakého slaďáku). A takhle se mi to měnilo klidně několikrát denně :-D  Teď mám už jen smutné období

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama