Motivace inspirace

16. května 2018 v 21:21 | Open-minded girl
Při večeru, po první skleničce dobře vychlazeného bíleho vína se ze mě opět stává filosof. Životním moudrem dnešního dne se stává věta Žiješ jen jednou. Žijeme jen jednou a to bysme si měli uvědomovat každý den s každým rozhodnutím. Nemyslím si, že by člověk měl žít tak, jakoby mohl být zítra jeho poslední den, ale míň přemýšlet by rozhodně neškodilo.

Vidím to u sebe. Dlouhou dobu jsem se zaměřila na minulost. Chyby a rozhodnutí, která jsem udělala, ale která už jsem stejně nemohla znovu ovlivnit. Hromadou výčitek, omluv a vzpomínek jsem se mučila docela dlouhou dobu, ale teď už vím, že ať uděláte, co uděláte, nikdy se nezavděčíte všem. A to je dobře. Vaše chování by nemělo být stavěno tak, aby udělalo dojem na všechny kolem. Důležitý je být sám sebou.

Ačkoliv to s největší pravděpodobností znamená spoustu špatných rozhodnutí a občas i věci, kterých zalitujete, furt to budete vy, kdo ta rozhodnutí dělal. Proto je důležité myslet na sebe a dělat je pro sebe. Protože ať už budou špatná nebo dobrá, následky ponesete vždycky vy. Ano, často se to dotkne i osob kolem, ale ty se s tím musí vypořádat zase svojí cestou.

Proto se zamyslete nad tím jestli to, co v životě děláte, vážně chcete. Jestli je to opravdu vaše rozhodnutí. Jestli to neděláte jen kvůli někomu druhému. Pokud zjistíte, že plníte přání někoho jiného, zamyslete se. Protože až si za pět let uvědomíte kolik jste ztratili času, ve snaze udělat radost někomu jinému, namísto sebe, čas už nevrátíte.

champagne, laptop, and picnic image
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zlozana Zlozana | E-mail | Web | 16. května 2018 v 21:46 | Reagovat

No, já si takhle vybrala vysokou školu podle toho, co chci já, nehleděla na rady ostatních... A teď toho trochu lituju :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama