Záleží jen na tobě

28. července 2018 v 16:29 | Open-minded girl
Pokud si alespoň trochu já, a vlastně jako každá normální holka, občas se kvůli zažitým stereotypům cítíš špatně. Jak že to myslím? Otevři si časopis, internet, instagram. Všechny ty modelky a sledované holky mají něco společné. Už víš kam mířím? My holky jsme hrozné v tom, že máme tendenci se neustále s někým porovnávat. Kdybychom to nedělali, hned bysme měli lepší den. Protože pak si každá z nás řekne: Chci vypadat jako ona!

Díky již zmiňovaným stereotypům a fotkám, co kolují, jsme najednou dostali pocit, že pokud nejsme takové a makové, tak nejsme dost dobré. Vážně? Vážně si myslíš, že kvůli tomu nejsme dost dobré? Je až neuvěřitelné, že tuhle myšlenku nebo tenhle pocit dokáže vyvolat jedna (pravděpodobně) vyretušovaná fotka štíhlé holky s tělem jako bohyně. To víš, že to vidím taky a to víš, že bych občas takové tělo chtěla. Ale u fotky už není napsané, co holka pro takové tělo musí dělat. A ikdyž věřím, že u některých je to každý den tvrdá dřina a jídelníček, kde musíš zapomenout na spoustu dobrot, u hodně holek jsou to operace, prášky, nebezpečné nemoci apod. Dál se pod fotkou rozhodně nepíše, že i ona se porovnává a snaží se zlepšovat a vypadat jako idol kterého má ona. Protože každá dokážeme najít ženu, která nám přijde lepší.

Kam se tímhle chci dostat? Chci aby ses zamyslela. Protože je tu vážně velká šance, že ty možná se sebou spokojená nejsi, ale existuje tu člověk, co by vraždil za to BÝT JAKO TY. Možná je to kamarádka jejíž lichotky už ani nebereš vážně, protože spolu trávíte tolik času a přijde ti perfektní, takže jak by mohla vážně chtít vypadat jako ty? Ale i ona pochybuje. A pokud to není zrovna kamarádka, je to někdo jiný. Vždycky je. Stačí když si to představíš jako nekonečný řetězec. Před tebou je žena, kterou obdivuješ ty a dala bys cokoliv se jí přiblížit. Ale v tom řetězci musí být vždycky někdo za tebou a to si pamatuj.

Je hodně špatný, že tohle dokáže tak moc ovlivnit naše myšlení a vůbec postoj k sobě samotným. A netvrdím, že já to vždycky dokážu vidět takhle jednoduše, ale občas mě některé názory nutí se nad těmi věcmi zamyslet. A docházím vždy ke stejnému závěru. Pokaždý mi dojde, že nejdůležitější je to, jak se cítíme my. Pokud jde o tělo, tak jestli jsme sami se sebou spokojené, potom nezáleží na tom jestli máme 60kg a nebo pár faldů na břichu. Je to o přístupu k sobě samým a ne o přístupu, kteří k nám mají ostatní. Nenech si namluvit, že nejsi dost dobrá a že je některá lepší. Možná je, ale záleží na tvým pohledu jak k tomu budeš přistupovat. Možná má tělo jako bohyně, ale nedokáže vést souvislou konverzaci. Žádná nejsme dokonalá. Všechny jsme jedinečné.

beautiful, different, and girl image
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 28. července 2018 v 17:24 | Reagovat

No jako jasně, pokud je člověk spokojenej, je dobře, že je spokojenej a je to stopro lepší než se utápět ve vědomí nedostatků. Ale neznamená to ani v nejmenším, že je fyzicky v pořádku. Bez ohledu na vyretušované modelky tu existuje cosi jako být fyzicky v kondici, být ve stavu, kdy nehrozí zdravotní komplikace vyplývající právě z toho, jak vypadám, a to nezmění ani to, že jsem spokojenej. Je fajn bejt spokojenej sám se sebou, ale není na místě se tvářit, že spokojenost zažene hrozící komplikace, které můžou přijít s extrémní vyhublostí nebo s nadměrným tukem nebo s fyzickým přepínáním se nebo tak. Vedle toho přijmout že právě vypadám jak vypadám je potřeba přijmout i to, k čemu to může vést. To je zase druhá strana. Bejt spokojenej a k tomu chápat, že pokud vypadám takhle a nic s tím neudělám, riziko toho nebo tamtoho tu je - bezva, jo, dobrý, dá se pochopit i to, že člověk z toho důvodu nebo onoho to nechá bejt a bude tak spokojeně žít. Ať to udělá, nic proti. Ale bejt spokojenej a ještě tvrdit, že je všechno v nejlepším pořádku, i když zkrátka objektivně není, to... nějak ne. Skutečnost, že je na tom někdo hůř, není to samé jako skutečnost, že já jsem na tom ideálně.

2 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 28. července 2018 v 17:26 | Reagovat

[1]: Nebo zkráceně - je pro toho člověka dobrý říct jsem tlsutej/vyhublej/něco jinýho a není to nejlepší minimálně pro budoucí zdravotní stav, ale žije se mi tak dobře a budu/nebudu něco dělat. Není v nejmenším dobrý říct jsem tlustej/vyhublej/něco jinýho a je to tak správně. Bohužel spousta motivačních článků mi přijde, že se snaží lidi přimět namluvit si, že je to tak správně. A to říkám jako někdo, kdo fyzicky z těchto důvodů v pořádku rozhodně není a ani s tím nic nedělá.

3 Lucky Lady. Lucky Lady. | Web | 28. července 2018 v 17:58 | Reagovat

Veľmi pekne napísané. Súhlasím. Avšak my ženy máme takú hlúpu povahu, máme to asi zakorenené, že sa musíme stále porovnávať a byť proste dokonalé! Chcela by som byť v tomto ako chlap. Ja sa tiež neustále všade kontrolujem, či sa nehrbím, či stojím vzpriamene, či mi nelietajú vlasy...atď..strašne veľa vecí. Aj keĎ sa už snažím, aby som to prestala robiť, je to proste sprostý zvyk.

Ale tie plastiky nechápem ako si môže dať niekto robiť, len preto, aby vyzeral ako ten druhý, pretože aj tak nikdy nebude. Aj keď si dá neviem čo spraviť, nikdy nebude vyzerať ako ten druhý. A po tých plastikách koľkokrát vyzerá o dosť horšie ako predtým.

4 supice supice | E-mail | Web | 29. července 2018 v 19:46 | Reagovat

Nojo, každý jsme jiný, originální:) Ten umí to, ten zas tohle. Ten je takový, ten zas makový. Neexistuje žádná paní dokonalá, co umí všechno a nemá jedinou "vadu" na kráse. Takže nemá absolutně žádný smysl se s nikým srovnávat!;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama