Workin'

12. října 2018 v 14:57 | Open-minded girl
Jelikož patřím mezi ty šťastnější vysokoškoláky, kteří nemusí být ve škole každý den a taky musím platit nájem, což už je méně šťastné, musela jsem si v Praze najít práci. Člověk by ani neřekl, že studuji prezenční formu studia, protože mi bohatě stačí ukázat se ve škole dvakrát v týdnu. Nicméně jedině dobře pro mě.

Našla jsem si dvě práce. Obě jsou to práce na recepci, abych se alespoň trochu mohla věnovat studiu i ve svém volném čase, který trávím vyděláváním peněz. Tento týden jsem se začala zaučovat jako recepční ve fitku. Zatím jsem na tom našla opravdu jen klady a žádné zápory, což je krajně podezřelé. Jediné, co by to mohlo asi zlepšit by bylo, kdyby v týdnu byly směny delší než pět hodin (což jsou). Kdyby to tak bylo, asi bych nepotřebovala ještě jednu práci.

Takže teď k těm výhodám. Jedna z nejlepších věcí je, že po otevírací době, můžu zamknout a zadarmo si sama zacvičit. Všechny stroje i sprcha jsou mi k dispozici. Takže konečně dobrej důvod proč necvičit jen doma, ale konečně i v posilovně. Možná, že když si zvyknu takhle cvičit sama, budu pak moct chodit do fitka i za běžného provozu. Tak jako tak, tohle rozhodně pomohlo! Další výhoda je, že je to opravdu malé fitko a tudíž většinu času nemám nic na práci. Takže se mohu věnovat škole a v příštích měsících třeba bakalářské práci, nebo jen tak prokrastinovat po internetu (což zatím dělám nejčastěji). Vedení a kolegové jsou milí, občas se tu objeví hezký kluk a práce je snadná. Jsem moc ráda, že jsem tenhle job našla.

Druhá práce je poněkud složitější. Je to recepční ve velké nejmenované budově v Praze. A takovéhle budovy jsou vlastně tři a v každé jsou průměrně čtyři recepce, ale i více. Takže já a dalších třicetpět slečen (ne nepřepsala jsem se) dáváme dohromady směny na měsíc. Občas se dělají půlené směny, ale hlavně jsou tu celodenní dvanácti- nebo čtrnáctihodinové. Taky je tu nutný dresscode a více práce. Tam nastoupím až příští týden, ale už teď jsem si docela jistá, že práce ve fitku mě bude bavit víc.

Ale co se dá dělat. Člověk nemůže dělat pořád jen to co ho baví, zvlášť pokud za to má být ještě dobře placený, že? Jediný co doufám je, že dokážu skloubit směny na obou recepcích a k tomu ještě školu. Jsem koneckonců ve třeťáku, ikdyž si to většinu času ještě nepřípouštím, bude to náročný rok.

book, study, and college image


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama